website builder

na skróty

Między innymi odwiedzą nas:

04.12

Spotkanie z Izabelą Morską
poświęcone książce Znikanie

prowadzenie Marta Zdanowska

05.12

Spotkanie z
Łukaszem Orbitowskim poświęcone książce
Kult

prowadzenie Marcin Bałczewski

05.12

Spotkanie z Marcinem Świetlickim


prowadzenie Maciej Robert

06.12

Spotkanie z Zytą Rudzką




prowadzenie Paulina Małochleb

09.12

Koncert Pablopavo i Ludziki


Program

PROGRAM XIII FESTIWALU PULS LITERATURY

Środa

04.12

Dom Literatury w Łodzi
(ul. Roosevelta 17)
17:00
Wydarzenie towarzyszące festiwalowi - Spotkanie z Adamem Michnikiem, premiera książki „W cieniu totalitaryzmów” (wstęp płatny 10 zł, wejściówki do odbioru do 3 grudnia);
Prowadzenie: Krzysztof Dudek
18:30
„Piękna trzydziestoletnia. Literatura polska po '89 roku" - panel dyskusyjny z udziałem Ingi Iwasiów, Przemysława Czaplińskiego i Jerzego Jarniewicza;
Prowadzenie: Maciej Robert
20:00
Spotkanie z Izabelą Morską, laureatką Nagrody Literackiej im. J. Tuwima, łódzka premiera książki „Znikanie";
Prowadzenie: Marta Zdanowska

Czwartek

05.12

Dom Literatury w Łodzi
(ul. Roosevelta 17)
16:00
„Literatura w wielkim mieście” – raport z badania pola literackiego;
Prowadzenie: Grzegorz Jankowicz
17:00
„Życie w tworzywach sztuki” – premiera książki Kacpra Bartczaka („Naworadiowa”) i Grzegorza Jankowicza („Życie w kuli. Parmigianino, Ashbery i sztuka przemiany”);
Prowadzenie: Przemysław Owczarek
18:15
Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, premiera książki „Kult”;
Prowadzenie: Marcin Bałczewski
19:45
"Piękna trzydziestoletnia” – spotkanie z Marcinem Świetlickim;
Prowadzenie: Maciej Robert
21:00
Morświn – koncert

Piątek

06.12

Dom Literatury w Łodzi
(ul. Roosevelta 17)
17:00
Spotkanie z Tadeuszem Sobolewskim, premiera książki „Dziennik. Jeszcze jedno zdanie”;
Prowadzenie: Maciej Robert
18:00
„Piękna trzydziestoletnia” – spotkanie z Zytą Rudzką;
Prowadzenie: Paulina Małochleb
19:15
Panel „Puls podziemny” z udziałem Janusza Andermana, Antoniego Pawlaka i Leszka Szarugi ;
Prowadzenie: Andrzej Strąk
20:45
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Na Prozę Poetycką im. W. Sułkowskiego oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Moje Świata Widzenie" im. Z. Dominiaka
21:15
Bielas i Mechu – koncert

Sobota

07.12

Dom Literatury w Łodzi
(ul. Roosevelta 17)
12:00
Warsztaty translatorskie z języka niemieckiego;
Prowadzenie: Sława Lisiecka
14:00
Wernisaż wystawy „Moniuszko 2019. komiks”
14:15
Obraz+Tekst=Sztuka#6: Wernisaż wystawy Grzegorza Fijasa i spotkanie z autorem;
Prowadzenie: Dominika Pawełczyk
15:15
„Podzwonne dla alternatywy” – dyskusja wokół antologii „The Best Of...Kalejdoskop. Felietony” z udziałem Macieja Cholewińskiego i Marcina Pryta;
Prowadzenie: Łukasz Kaczyński
16:00
Wernisaż wystawy „Angstneurose” Anny Matysiak
16:10
Prezentacja nominowanych w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina
16:30
Rozstrzygnięcie konkursu krytycznoliterackiego oraz konkursu translatorskiego z literatury austriackiej
17:15
Turniej Jednego Wiersza o "Czekan Jacka Bierezina"
17:45
Spotkanie z Anną Dwojnych („Wypadki z przypadkami”), Pawłem Marcinkiewiczem („Do śmierci nieprzespanej”) i Maciejem Topolskim („LUKSUS”);
Prowadzenie: Rafał Gawin
18:30
Spotkanie z Anną Matysiak („Tiergarten”) i Grzegorzem Wróblewskim („Runy lunarne”);
Prowadzenie: Rafał Gawin
19:15
Spotkanie z Ewą Frączek („niedoskonałości”), Maciejem Filipkiem („Formalina”) i Krzysztofem Szeremetą („Czarne poszetki”);
Prowadzenie: Marta Koronkiewicz
20:00
Spotkanie z Patrykiem Kosendą („Robodramy w zieleniakach”) i Kasprem Pfeiferem („adblock”);
Prowadzenie: Paweł Kaczmarski
20:30
Spotkanie z Moniką Lubińską („nareszcie możemy się zjadać”) i Joanną Pawlik („Alikworty”);
Prowadzenie: Rafał Gawin
21:00
Grzegorz Wróblewski i Bobi Peru – koncert
22:00
Prezentacja laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Bierezina: Łukasz Kaźmierczak/ Łucja Kuttig, Małgorzata Ślązak;
22:45
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina

Niedziela

08.12

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15)
17:00
Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima;
Prowadzenie: Bronisław Maj
18:00
Pablopavo i Ludziki - koncert
19:00
Spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima

ORGANIZATORZY / PARTNERZY

Tworzymy festiwal razem z:

Mobirise

Kontakt

Dom Literatury w Łodzi

ul. Roosevelta 17

tel.: 42 636 68 38
Email: kontakt@dom-literatury.pl
facebook.com/DomLiteratury