free css templates

na skróty

Między innymi odwiedzą nas:

01.12

Spotkanie z Markiem Bieńczykiem
poświęcone książce Kontener

prowadzenie Justyna Sobolewska

03.12

Spotkanie z rumuńskim pisarzem
Filipem Florianem poświęcone książce
Wszystkie sowy

prowadzenie Maciej Robert

04.12

Spotkanie z Małgorzatą Rajmer
poświęcone książce Błoto słodsze niż miód


prowadzenie Maciej Robert

05.12

Spotkanie z Francesco
Cataluccio oświęcone książkom:
Niedojrzałość…, Jadę zobaczyć, czy tam
jest lepiej oraz Czarnobyl

prowadzenie Tomasz Cieślak

06.12

Spotkanie ze szwedzką pisarką i dramatopisarką Agnetą Pleijel pod tytułem To, co niewypowiedziane, wyostrza się. Od „Lorda Nevermore” do „Wspomnień dziewczynki”


prowadzenie Marta Zdanowska

06.12

Spotkanie z Atheną Farrokhzad i Svetlaną Cârstean poświęcone wspólnej książce poetyckiej Trado oraz twórczości obu autorek

prowadzenie: Justyna Czechowska

08.12

Panel dyskusyjny

Zbigniew Herbert
Podróże na Południe
z udziałem Andrzeja Franaszka
i Francesco Cataluccio
prowadzenie Krystyna Pietrych"

prowadzenie Krystyna Pietrych

Program

PROGRAM XII FESTIWALU PULS LITERATURY

Sobota

01.12

Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC-1
(ul. Targowa 1/3)
15:00
Obraz+Tekst=Sztuka #5: Mariusz Andryszczyk – wystawa i spotkanie z autorem;
prowadzenie: Adrianna Michalska
16:00
Zawrót Głowy. Antologia polskich wierszy filmowych – spotkanie z udziałem Darka Foksa (redaktor antologii), Krzysztofa Siwczyka i Moniki Talarczyk-Gubały; prowadzenie Justyna Sobolewska; wiersze czytają aktorzy Teatru Nowego w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17)
18:00
Panel otwarcia – Europa Północy i Południa a sprawa polska z udziałem 
Zbigniewa Mikołejki i Dariusza Czai; prowadzenie Przemysław Owczarek
19:30
Spotkanie z Markiem Bieńczykiem poświęcone książce Kontener; prowadzenie Justyna Sobolewska
20:30
Spotkanie z Maciejem Świerkockim wokół nowego tłumaczenia książki Josepha Conrada Tajny agent; prowadzenie Tomasz Dobrogoszcz

Niedziela

02.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17)

16:00
Wystawa książki artystycznej autorstwa włoskich artystów: Silvana Sabbione, Cate Valentini, Roberto Gianinetti, Silvio Pozzati, Mario Lo Coco, Paolo Seghizzi
Kurator wystawy: Magdalena Kacperska 
17:00
Spotkanie z Mateuszem Janiszewskim poświęcone książce Ortodroma; prowadzenie Agnieszka Cytacka
18:00
Spotkanie z Iloną Wiśniewską poświęcone książce Lud. Z grenlandzkiej wyspy; prowadzenie Anna Groblińska
19:00
Pokaz filmu dokumentalnego Między światami i opowieść reżyserki Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz
20:30
Spotkanie z Jakubem Kornhauserem o twórczości Gellu Nauma i Gerasima Luki; prowadzenie Beata Śniecikowska

Poniedziałek

03.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) 

18:00
Obraz+Tekst-Sztuka #6: HAKOBO – wystawa i spotkanie z autorem; prowadzenie: Dominika Pawełczyk
19:00
Spotkanie z rumuńskim pisarzem Filipem Florianem poświęcone książce Wszystkie sowy; prowadzenie Maciej Robert
20:00
Seryjni Poeci: Michał Murowaniecki, autor zbiór Stratosfera i Hanna Janczak, autorka zbiór jeszcze ciszej; prowadzenie Rafał Gawin
21:00
Spotkanie Darkiem Foksem i premiera jego nowych książek Pieśni o wszystkim i Café Spitfire; prowadzenie Przemysław Owczarek

Wtorek

04.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) 


18:00
Spotkanie z Małgorzatą Rejmer poświęcone książce Błoto słodsze niż miód; prowadzenie Maciej Robert
19:00
Spotkanie amerykańską krytyczką Marjorie Perloff poświęcone książce Ostrze ironii. Modernizm w cieniu monarchii habsburskiej; prowadzenie Kacper Bartczak
20:30
Spotkanie z Małgorzatą Łukasiewicz i Piotrem Pazińskim wokół książki Josepha Rotha "Proza podróżna",  prowadzenie: Tomasz Majewski

Środa

05.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) 

18:00
Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim poświęcone książkom: Basso Continuo i Wielki przypływ; prowadzenie Przemysław Owczarek
19:00
Spotkanie z Francesco Cataluccio poświęcone książkom: Niedojrzałość…; Jadę zobaczyć, czy tam jest lepiej; prowadzenie Tomasz Cieślak
20:00
Rozmowa wokół książki Poeci szkoły nowojorskiej z udziałem Pauliny Ambroży, Mikołaja Wiśniewskiego, Kacpra Bartczaka i Przemysława Owczarka
21:00
Spotkanie z udziałem tłumaczki Krystyny Lenkowskiej, Agnieszki Salskiej i Jerzego Jarniewicza wokół nowego tłumaczenia poezji Emily Dickinson Jest pewien ukos światła; prowadzenie Alicja Piechucka
22:00
Z południa – retrospektywa włoskich i rumuńskich filmów animowanych – przygotowanie i realizacja Piotr Kardas

Czwartek

06.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) 

17:00
Seryjni Poeci. Anna Fiałkowska, autorka zbioru lalka bellmera i Rafał Rutkowski, autor zbioru Wywołuję siebie z ruin; prowadzenie Rafał Gawin
18:00
Spotkanie ze szwedzkim reportażystą i dziennikarzem Maciejem Zarembą Bielawskim pod tytułem Co ty wiesz o Szwecji? prowadzenie Andrzej Rostocki
19:00
Spotkanie ze szwedzką pisarką i dramatopisarką Agnetą Pleijel pod tytułem To, co niewypowiedziane, wyostrza się. Od „Lorda Nevermore” do „Wspomnień dziewczynki”; prowadzenie Marta Zdanowska
20:30
Spotkanie z Atheną Farrokhzad i Svetlaną Cârstean poświęcone wspólnej książce poetyckiej Trado oraz twórczości obu autorek; prowadzenie Justyna Czechowska
22:00
Z północy – retrospektywa filmów animowanych Niki Lindroth von Bahr – przygotowanie i realizacja Piotr Kardas

Piątek

07.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) 

17:00
Panel dyskusyjny Wędrując do Europy z udziałem Agnety Pleijel, Atheny Farrokhzad i Jarosława Mikołajewskiego; prowadzenie Magdalena Nowicka-Franczak
18:30
Spotkanie ze Zbigniewem Machejem poświęcone książce Antidotum noctis; prowadzenie Monika Mosiewicz
19:30
Spotkanie z Grzegorzem Wróblewskim poświęcone książce Implanty; prowadzenie Małgorzata Lebda
20:30
Koncert Pleń
21:00
Koncert OINK
21:45
Rozstrzygnięcie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Moje Świata Widzenie” im. Zbigniewa Dominiaka
22:00
Rozstrzygnięcie XIII Ogólnopolskiego Konkurs na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego

Sobota

08.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) 

12:00
Warsztaty translatorskie z literatur niemieckojęzycznych (zamknięte)
14:30
Rozstrzygnięcie konkursu translatorskiego z literatur niemieckojęzycznych
15:00
Panel dyskusyjny Zbigniewa Herberta podróże na południe z udziałem Andrzeja Franaszka i Francesco Cataluccio; prowadzenie Krystyna Pietrych
16:00
Spotkanie poetyckie z Grzegorzem Ryczywolskim, autorem tomu spa, Czesławem Markiewiczem, autorem tomu wierszeje i Michałem Pranke, autorem tomu Rant; prowadzenie Rafał Gawin
17:00
Spotkanie poetyckie z Marcinem Jurzystą, autorem tomu Chatamorgana, Marcinem Badurą, autorem tomu Szare mydło Biały Jeleń i Marcinem Zegadło, autorem tomu Zawsze ziemia; prowadzenie Radosław Wiśniewski
18:00
Spotkanie autorskie Tytusa Żalgirdasa, autorem tomu Okazja czyni boga prezentacja pisma „Afront”; prowadzenie Olgerd Dziechciarz i Agnieszka Zub;
19:00
Prezentacja nominowanych do Nagrody w XXIV Ogólnopolskim Konkursie im Jacka Bierezina na Debiutancką Książkę Poetycką; prowadzenie Rafał Gawin i Marcin Bałczewski
19:45
Spotkanie wokół książki Juliusza Gabryela; prowadzenie Radosław Wiśniewski
20:45
Rozstrzygnięcie XI Ogólnopolskiego Konkursu na Recenzję Poetycką
21:00
Turniej Jednego Wiersza „O Czekan” Jacka Bierezina
22:00
Paweł Krzaczkowski dj set oraz Obraz+Tekst=Sztuka #6: wernisaż prac Antka Wajdy z cyklu Nadzy pisarze
23:00
Spotkanie poetyckie z Radosławem Wiśniewskim, autorem tomu Kwestionariusz putinowski i Dawidem Jungiem, autorem tomu Karaoke; prowadzenie Rafał Gawin
00:00
Spotkanie z laureatami XXIII OKP im. Jacka Bierezina: Łukaszem Kaźmierczakiem/Łucją Kuttig, autorem/autorką tomu Kokosty i Klaudią Wiercigroch-Woźniak, autorką tomu Paragon; prowadzenie Rafał Gawin
1:00
Rozstrzygnięcie XXIV OKP im. Jacka Bierezina na Debiutancką Książkę Poetycką

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
mała sala
ul. Zachodnia 93
19.00 Spotkanie z Ewą Lipską poświęcone książce Boli tylko, gdy się śmieję (Listy i rozmowy ze Stanisławem Lemem). prowadzenie Maciej Robert 

Niedziela

09.12

Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) 


10:00
Warsztaty translatorskie z literatur niemieckojęzycznych (zamknięte)

12.30
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
mała sala
 ul. Zachodnia 93


Krakowski Salon Poezji
Spotkanie z Ewą Lipską, laureatką NAGRODY im. Juliana Tuwima 2017 roku,
Prowadzenie: Jerzy Jarniewicz

20:00
Gala Nagrody im. Juliana Tuwima
z udziałem zespołu Agnellus oraz koncert zespołu Hańba! (Duża Sala, ul. Więckowskiego 15)

ORGANIZATORZY / PARTNERZY

Tworzymy festiwal razem z:

Mobirise

Kontakt

Dom Literatury w Łodzi

ul. Roosevelta 17

tel.: 42 636 68 38
Email: kontakt@dom-literatury.pl
facebook.com/DomLiteratury

© Dom Litaratury w Łodzi 2018